Договір

Основне завдання художника і священика при будівництві храму - створити образ Царства небесного, втілену молитву Церкви, яка може існувати лише в гармонійному сакральному просторі, виконаному з високою художньою майстерністю та дотриманням усіх святих канонів. Для успішної реалізації цієї мети важливими є фінансова відкритість і прозорість у формуванні цін та чітка організація робочого процесу. Все це фіксується в договорі, що складається на основі погодженого проекту та кошторису.

Проєкт

Часто на підготовку проекту та оригінальних ескізів може йти стільки ж часу, як і на сам розпис. Тому його ціна складає 2 – 10 % від загальної вартості. Робота над проектом оплачується перед початком його виконання. Ця оплата є авансом для початком робіт по розпису храму.

Ціна формується на основі таких критеріїв:

Вартість розписів розраховується окремо для кожного храму, відносно проекту на оздоблення храму і залежить від складності, а саме:

  • насичення живописом і орнаментами стін, відносно загальної площі храму;
  • масштабом фігур і деталізацією опрацювання розпису;
  • техніки та жанру виконання (фреска, сграфіто, акриловий чи олійний живопис тощо);
  • організації умов праці;
  • термінів виконання;
  • витрат на матеріали (їх вартість розраховуються окремо);
  • транспортних витрат (ми працюємо як в Україні, так і поза її межами, тому інколи потрібно враховувати і місцезнаходження храму)

Розрахунок вартості індивідуальний для кожного храму. Об’єднання «Образ» відноситься з розумінням до побажань і можливостей замовників, тому спільно із Вами шукаємо найбільш оптимальні шляхи співпраці, як художньої так і фінансової.

Крім схеми ціноутворення, описаної вище в галереї наших робіт є детальний опис кожного оформленого храму: загальна площа, масштаб фігур, жанр, техніка, матеріали. Відповідно до цього ми розрахували кінцеву вартість загального квадратного метра розпису кожного окремого об’єкта, що дає можливість самостійно, хоча б наближено зорієнтуватись яка вартість розписів вашого храму може бути, оцінити та порівняти вартість, жанр виконання, власні можливості відносно вашого храму.

Вартість ікон, вітражу

Подібно до розписів формується і вартість ікон для іконостасу, ікон під індивідуальне замовлення, вітражу. Все дуже індивідуально, тому алгоритм дій подібний: обговорюємо розмір, матеріали, відносно проекту складаємо кошторис,. Але для того що б зорієнтувати вас, ми в галереї оцінили вже виконані роботи. Знайдіть ікону, вітраж, що вам до вподоби і там буде її детальний опис, розмір, матеріали і вартість


Етапи роботи:

Зустріч із замовником на об’єкті

Знайомимо Вас з нашими напрацюваннями. Маємо можливість організувати презентацію для громади. Враховуємо побажання замовника.

Розробка ідеї та проєктування

Завдання проєкту – створити гармонійній, цілісний сакральний простір та атмосферу, які стануть єдиним цілим з архітектурою храму. Він є основою всіх майбутніх художних робіт. В проєктній частині, враховуючи побажання замовника, об’єднання «Образ» формує ідею художнього вирішення розписів, вітражів, вигляд іконостасу, декору, елементів архітектурного простору.

Підписання договору

На основі проєкту складається кошторис художніх робіт та терміни реалізації. Виконання домовленостей закріплених в договорі є необхідною базою майбутніх стосунків і гарантій. В договорі зазначається порядок виплат. Розрахунок за виконану роботу здійснюється в декілька етапів: аванс, основна частина та повна оплата при завершенні робіт. Чіткі домовленості, на стадії проєктування, дають можливість отримати очікуваний результат праці, в повній мірі проінформувати громаду про майбутні плани, оптимізувати хід робіт і заощадити чималі кошти.

Слід зауважити, що ціна матеріалів не входить у вартість робіт. За бажанням замовника ми можемо організувати їх закупку і транспортування на об’єкт.